Haber

İzmir’de Kılıçdaroğlu afişli kafeye saldırı! CHP milletvekilinin suçladığı Savcı Sayan’dan yanıt gecikmedi.

Erzurum’da Ekrem İmamoğlu’nun taşlı saldırıya uğramasının ardından İzmir’in Buca ilçesinde bir olay daha yaşandı. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP pankartlarının asıldığı bir kafeye saldırı girişiminde bulunulduğunu söyledi. Twitter hesabından açıklama yapan Kılıç, grubun başında AK Parti İzmir Milletvekili adayı. Savcı SayanBunu savundu.

“SAVCI SAYAN VE 30 KİŞİ SALDIRILDI”

Kılıç, “Buca Çamlıkule’de 13.Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun afiş ve pankartlarının bulunduğu kahvehaneye Savcı Sayan ve yaklaşık 30 kişilik bir grupla birlikte saldırı düzenlendi. Huzur!

“HASARLI SALDIRIDA ÜÇ ARKADAŞIM YARALANDI”

Twitter hesabından açıklama yapan Savcı Sayan, saldırıya uğradıklarını iddia etti. Sayan, “Aynı grubun farklı noktalarda düzenlediği iki saldırının ardından bugün saat 21.00 sıralarında Buca’da mahalle mitinginden dönerken üzerinde PKK sloganı ve tabelası olan seçim otobüsümüzün camını kırdılar.” bu vahşet, ama biz onlara benzemeyeceğiz. Ülkemizin bekası için onların dilinden cevap vermeyeceğiz. Duruşumuzu değiştirmeyeceğiz. Halkımız gerekli cevabı sandıkta verecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu